Сторінка валеолога за вересень 2017 р. Алкогольна залежність
У здорової людини в крові міститься не більше 0,4 проміле алкоголю, який всосался в процесі бродіння в кишечнику. Проміле дорівнює 1/10 відсотка. Якщо показник вмісту алкоголю в крові вище, — це вже алкогольна інтоксикація.
Але на практиці, як в побуті, так і в медицині, алкогольною інтоксикацією вважають такі випадки сп'яніння, які можуть бути небезпечними для здоров'я і життя людини. І в цих випадках цифра показника рівня алкоголю в крові буває в багато разів вище. Зрозуміло, що в домашніх умовах перевірити її неможливо, тому орієнтуються на стан сп'янілого людини.
Розрізняють три ступені сп'яніння — легку, середню і важку. Легка ступінь, коли частка алкоголю у крові складає не більше 2%, викликає у людини стан ейфорії, легке почервоніння шкіри, розширення зіниць, підвищене потовиділення і більш часті позиви до сечовипускання. При легкому сп'янінні людина починає говорити нескладно, голосно і більш експресивно, ніж у тверезому вигляді. Такий стан триває не довго, і легко проходить.
Якщо алкоголь в крові становить від 2-3%, це вже середня ступінь сп'яніння. При цьому людина починає похитувати при ходьбі, хода стає нерівною, може двоїтися в очах. Мова стає невиразною, зникає здатність правильно оцінювати зміст своїх слів і вчинків. Якщо людину, що знаходиться в такій мірі сп'яніння, залишити в спокої, він швидко засне. Вранці, звичайно ж, у неабияк випив напередодні людини буде відчуття розбитості, слабкість, сильна спрага, відсутність апетиту, нудота і блювання.
Алкогольна інтоксикація, які симптоми вказують на важку ступінь, виникає, якщо вміст алкоголю в крові перевищує 3%. У такому стані у людини може виникнути порушення дихання і навіть зупинка серця. У деяких випадках виникає оглушення, а потім – кома.
Гостра алкогольна інтоксикація, при якій доза прийнятого за короткий термін алкоголю в перерахунку на чистий спирт складає 300-400 г, може призвести до смерті. Такі симптоми, як судоми, порушення дихання, рясне слиновиділення, розширення кровоносних судин очних білків, вказують на гостре алкогольне отруєння. Смертельною є доза алкоголю, що дорівнює 8 г етилового спирту на 1 кг ваги людини.
При такому стані, якщо людину не вдається привести до тями нашатирем або сильним струшуванням тіла, потрібна невідкладна допомога при алкогольній інтоксикації. При важкому ступені сп'яніння зняття алкогольної інтоксикації можливо тільки в умовах токсикологічного відділення, інакше життя людини буде в небезпеці.
Чим небезпечне алкогольне сп'яніння? Хронічна алкогольна інтоксикація – це регулярне отруєння організму продуктами розпаду алкоголю. Коли алкоголь потрапляє в організм людини, він відразу ж надходить у печінку, яка виконує функції фабрики по переробці токсичних речовин. Під дією спиртного клітини печінки гинуть, але цей життєво важливий орган намагається відновитися і виділяє фермент для переробки алкоголю. Побічною дією цього процесу є утворення ацетальдегіду – речовини, дуже токсичного до головного мозку. Через нього людина і відчуває всі неприємності похмілля.
Ознаки алкогольної інтоксикації:
- Головний біль. Вона виникає через розширення судин внаслідок надходження алкоголю в кров.
- Нудота, блювання. Викликається етанолом, який впливає на мозочок, який відповідає за рівновагу тіла.
- Запаморочення. Відчувається через порушення функціонування мозочка.
- Сильна спрага на наступний ранок після прийняття спиртного. Виникає внаслідок зниження рівня антидіуретичного гормону, збільшує виділення сечі.
До алкогольної інтоксикації може призвести навіть не дуже велика доза алкоголю, особливо якщо його приймають діти, підлітки та люди, ослаблені внаслідок хвороби. Навіть невелика доза спиртного у названих категорій людей може викликати настільки сильне отруєння, що алкогольна інтоксикація потребує серйозного лікування.
Помилковим є уявлення про те, що малі дози алкоголю підвищують працездатність, оживляють мислення і тонізують весь організм. Навіть невеликі дози спиртного призводять до недбалості і помилок у роботі, швидкої стомлюваності, труднощі запам'ятовування, пропусках букв при листі, розв'язності у спілкуванні. При регулярному вживанні спиртного, навіть якщо його дози невеликі, питущий поступово стає алкоголіком, і при відсутності спиртного відчуває психічний і соматично дискомфорт. Для ліквідації цього відчуття, званого похміллям, алкоголіку потрібно прийняти алкоголь.
Якщо отруєння алкоголем легке, то у людини може паморочитися голова, підвищитися артеріальний тиск, почастішати серцебиття і з'явитися нудота. При більш сильному отруєнні відбуваються збої в роботі центральної нервової системи. Людина може втратити свідомість і впасти в кому. Тому, коли надається перша допомога при алкогольній інтоксикації,важливо, щоб потерпілий до прибуття медиків залишався у свідомості. Лікарі зможуть надати своєчасну допомогу при алкогольній інтоксикації.
Що робити при гострої алкогольної інтоксикації
Гостра алкогольна інтоксикація – це перехідний стан, для якого характерне збудження центральної нервової системи. Воно може змінитися різким пригніченням. На цій стадії отруєння хворий навіть може впасти в кому. При важкому ступені алкогольного отруєння з'являється порушення вегетативних функцій, які необхідні для нормальної діяльності організму, а також практично до нуля знижується рухова і рефлекторна активність. Це являє серйозну загрозу для життя людини, тому намагатися самостійно вивести людину з важкого стану вкрай нерозумно. Хворому потрібна швидка наркологічна допомога, і кожна хвилина в такій ситуації має значення. Чим раніше буде розпочато лікування, тим більше шансів, що алкогольне отруєння не завдасть серйозної шкоди організму.
Викликавши швидку, робіть перші заходи допомоги хворому. Не можна укладати його на спину, інакше він може захлинутися блювотними масами. Покладіть людини на бік на м'яке ліжко або диван. Якщо хворий без свідомості, йому можна промивати шлунок, так як є небезпека, що він захлинеться. Тільки фахівець-нарколог може вивести людину зі стану важкого отруєння алкоголем.
Іноді приїхали додому лікарі надають алкоголикунеобходимую допомогу вдома, і якщо не потрібна транспортування в стаціонар, призначають подальше лікування. Вони дають родичам або хворому рекомендації з приводу того, як позбавитися від алкогольної інтоксикації.Методами лікування отруєння алкоголем можуть бути ін'єкції і різні ліки. Крапельниця при алкогольній інтоксикації також часто призначається для лікування на дому.
При важкій стадії алкогольної інтоксикації, коли у хворого спостерігається серцева недостатність і утруднюється дихання, його слід доставити у лікарню негайно! Наркологічна допомога у такій ситуації на дому не дасть результату, так як для врятування життя людини можуть знадобитися невідкладні реанімаційні заходи, а вони можливі лише в умовах стаціонару.
Як зняти алкогольну інтоксикацію легкої та середньої тяжкості в домашніх умовах? Що робити при похмілля?
Помилкова думка, що при сильному похмілля допомагає розсіл. Як раз навпаки – кислота розсолу утворює зі спиртом нестійкі сполуки. Вони швидко руйнуються, і неприємні симптоми алкогольного отруєння з'являються знову.
Щоб прискорити виведення отрути з організму, потрібно:
- Пити багато води і приймати сечогінний;
- Приймати аспірин, так як він нейтралізує ацетальдегід, що утворився в організмі, і має знеболюючу дію.
Звичайно ж, слід контролювати себе при вживанні спиртного, щоб не допустити важкого отруєння алкоголем. Якщо ви знаєте, що вам доведеться випивати, завбачливо підготуйтеся до цього. Наприклад:
- За кілька хвилин до початку вживання алкоголю прийміть 2-4 таблетки активованого вугілля, і робіть це під час застілля кожну годину;
- Перед вживанням спиртного добре випити склянку молока;
- До того, як сісти за стіл, візьміть 2-3 ложки препарату «Альмагель», і повторюйте його прийом кожні півгодини;
- За півгодини до застілля з'їсти тарілку каші гречаної, манної або вівсяної;
- Під час вживання спиртного приймайте полівітаміни.
Ці методи окремо або в поєднанні можуть дати позитивний ефект для попередження отруєння алкоголем.
Якщо ви нічого з вищезгаданого не зробите, то після бурхливо проведеного застілля вранці відчуєте нудоту, сильну сухість у роті, відраза до їжі, запаморочення. Як можна полегшити ці симптоми?
Кращим засобом в цьому випадку є сон. Якщо є можливість, постарайтеся заснути. Якщо ж вам потрібно йти на роботу або з якихось справах, візьміть який-небудь з антипохмельных ліків. Препарати для зняття алкогольної інтоксикації — алкоприм, антипохмелин, алкозельтцер – треба приймати з великою кількістю води. Добре також прийняти теплий душ. Допомагає відновити водно-сольовий баланс вуха або рибний суп, салат зі свіжих помідорів. Корисно випити якийсь кисломолочний напій. Трохи пізніше можете випити чашку міцного чаю або кави.
При сильному головному болі прийміть цитрамон чи інше знеболююче, а також полівітаміни. Таблетки активованого вугілля допомагають навіть у тому випадку, коли алкоголь вже всосался повністю. Вугілля пов'язує залишки алкоголю в кишечнику і продукти його розпаду. Але приймати їх слід у великій кількості – за один раз штук десять, і запивати більший кількістю води. На завершення процедур здійсніть прогулянку на свіжому повітрі. Це допомагає при будь-якому отруєнні, тим більше – при алкогольному.
Ці методи зняття похмілля застосовні лише при нетяжкий алкогольному отруєнні. Якщо все, що ви робите, не дає ефекту, й до неприємних відчуттів додаються інші симптоми – викликайте невідкладну допомогу.
Отруєння алкоголем, при якому допомогу не було надано або надано неправильно, може мати дуже серйозні наслідки. Наприклад, при цукровому діабеті, що неабияк випив, людина може впасти в кому. Хворому на гіпертонію або атеросклерозом сильне отруєння алкоголем загрожує інсультом або інфарктом. У цих випадках, якщо хворий виживе, йому потрібно серйозне відновлення.
Гостра алкогольна інтоксикація, а більшою мірою – хронічна, викликають загострення вже наявних захворювань, пов'язаних з нейроендокринних дисбалансом та зниженим імунітетом. Виникають і прогресують нові приховані раніше хвороби, зменшується опірність організму до екстремальних факторів навколишнього середовища і високі фізичним навантаженням. Особливо часто у хронічних алкоголиковпроявляются захворювання серцево-судинної системи, а саме – розвиваються ішемічні та спастичні зміни в кровопостачанні серцевого м'яза, головного мозку, майже всіх паренхіматозних органів і кінцівок. Може з'явитися гостра серцева недостатність.
Повторювані випадки важкої алкогольної інтоксикації – головна причина злоякісного перебігу гіпертонічної хвороби, захворювань печінки і нирок, загострення прихованого і прогресування вже наявного цукрового діабету.
Ось чому слід пам'ятати, що алкоголь – це отрута, і не захоплюватися вживанням спиртних напоїв, щоб не довелося знімати симптоми алкогольної інтоксикації з безліччю негативних наслідків для здоров'я
Алкогольна інтоксикація - лікування.Способи боротьби з похміллям
Похмілля– природний спосіб показати, що алкоголь шкідливий для здоров'я людини.
Найефективніший спосіб уникнути симптомів похмілля - це практикувати стриманість і помірність.
Засоби, щоб не сп'яніти і уникнути похмілля:
- Таблетки активованого вугілля адсорбує (поглинають) алкоголь і заважають його всмоктуванню. Приймати по 2-4 таблетки за 10-15 хвилин до першої чарки. Потім - по 2 таблетки щогодини.
- Випийте склянку молока перед вживанням алкоголю, і не буде ніякого похмілля або головного болю.
- Такими ж властивостями, як активоване вугілля, володіє "Алмагель". Приймати по 2-3 столові ложки за 15 хвилин до випивки. Потім можна повторювати через кожні півгодини. Сп'яніння не буде взагалі, або воно буде незначним.
- Дуже допомагає каша - гречана, вівсяна, манна. Варто з'їсти за півгодини-годину до випивки тарілку - і ви як "огірочок", а всі навколо напідпитку.
- Під час прийому алкоголю вживайте вітаміни, і ви будете почувати себе краще.
Способи боротьби з похміллям. Домашні, народні та медичні засоби від похмільного синдрому
На наступний ранок після вживання спиртних напоїв ви відчуваєте нудоту, головні болі і запаморочення - це симптоми похмільного синдрому. Вони викликані зневоднюються дією спирту і вашому організму не вистачає рідини.
Є багато способів боротьби з похміллям. Одним з кращих є міцний і довгий сон, якого з ранку вимагає організм. Добре виспавшись відчуєте себе людиною.
- Якщо вам на роботу, то допоможе організм привести в почуття: 1. прокинувшись, прийміть ліки типу антипохмелина; 2. пийте більше води, і вирушайте в гарячий душ, постійте трохи під гарячою водою; 3. постарайтеся поїсти, особливо добре їсти гарячі супи чи бульйони. Гарячий суп благотворно вплине на шлунок. Навіть якщо вам не хочеться їсти, треба себе змусити. Полегшення настане похмілля майже відразу.
- Багатьом з ранку допомагають збудливі напої – кава, кока-кола, міцний чай та інші напої. Але потрібно стежити за станом свого організму. Якщо вам раптом стало гірше, значить, цей спосіб не для вас.
- Випити трохи спиртного – краще безалкогольне пиво.
- Також добре діє на організм розчин натурального меду і апельсиновий, томатний соки. При похмілля допоможе чашка м'ятного чаю з медом замість цукру.
- З похміллям допоможуть впоратися кислі огірки, маслянка, напій з йогурту, сир, кефір.
- З'їжте свіжий помідор з невеликою кількістю солі.
- Збити 1 сире яйце, змішати з 1 столовою ложкою оцту, додати сіль і перець. Випити залпом.
- Якщо немає проблем зі шлунком, то можна Змішати 2 столові ложки касторової олії в 1 склянці гарячого молока. Злегка остудити і повільно випити.
Медикаментозні препарати від похмільного синдрому
З лікарських препаратів краще всього підходять спеціально для цього призначені кошти – Алко-Зельтцер, Алко-Прим, Антипохмелин, і багато інших. Однак можна обмежитися таблеткою (краще розчинної) аспірину або цитрамону, якщо немає на нього протипоказань, наприклад, виразки шлунка або кишечнику, а також, якщо у вас здорове серце. Добре знімає похмельные відчуття, особливо головний біль, цитрамон – потрібно прийняти 2 таблетки бажано після їжі.
Прийміть таблетки з вітаміном C. Вони допомагають зменшити вміст алкоголю в організмі.
При неприємних відчуттях в шлунку – нудоті, блювотних позивах, найкраще прийняти активоване вугілля – 6 таблеток. Також заспокоїть шлунок і нормалізує травлення бульйон – найкраще курячий, або легкий суп – найкраще рисовий. Можна прийняти 2 таблетки но-шпи або лопераміду гідрохлорид.
Аспірин+но-шпа+активоване вугілля: 6-8 таблеток активованого вугілля, 2 таблетки но-шпи, 1 таблетка аспірину.
Потрібно випити це все після п'янки на ніч. Вранці "бодуна" зазвичай не буває. Активоване вугілля адсорбує всяку гидоту, нош-па - печінки допомагає, а аспірин розріджує кров - знижується тиск.
Від похмілля та запаху з рота допомагає вітамін B6 в ампулах. Дві ампули виливаються в півсклянки води і випивають залпом.
Аскофен або Кофіціл-плюс прийняти після бурхливих веселощів треба на ніч.
Деякі чоловіки говорять, що таблетки від головного болю для вагітних жінок творять чудеса.
Від ранкового відходняку: склянка міцного, гарячого, дуже солодкого чаю+таблетка баралгіну+ таблетка фуросеміду (лазикс).
Лікування та допомога при алкогольній інтоксикації
Навіть коли алкоголь вже повністю всосался в шлунку, застосування сорбентів допоможе зв'язати токсини в ШКТ. Таким сорбентом може бути препарат «Поліфепан» абоактивоване вугілля 1 таблетка на 10 кг вашої ваги.
Допоможе організму рясне пиття: звичайна вода, журавлинний морс, ще краще мінеральна вода, вона ощелачивает кисле середовище алкогольної інтоксикації і поповнює дефіцит мінеральних солей. Дуже корисний солодкий чай - стимулює серцево-судинну систему. Хорошим засобом є відвари м'яти або м'ятний чай.
Якщо немає цукрового діабету, то досить ефективне застосування великих доз глюкози з аскорбіновою кислотою.
В якості джерела глюкози добре використовувати солодкий виноград.
Наступним важливим моментом в такому стані є те, що з організму вимиваються солі калію, тому ті продукти та препарати, які містять калій, будуть в цьому випадку показані. Це картопля, курага, квашена капуста, а так само розсіл, здавна застосовується в народі при абстинентному синдромі та інтоксикації алкоголем. Огірковий розсіл, сік квашеної капусти тощо - за рахунок високої концентрації солей не тільки поповнюють їх дефіцит, але і дозволяють утримувати воду в кровоносному руслі. Розсіл або кефір є улюбленим народним засобом лікування похмілля для російської людини. Однак не перестарайтеся – пийте розсіл невеликими ковтками, роблячи перерви.
Якщо всі ці засоби не принесли очікуваного ефекту, то потрібно, по можливості, відпочити, лягти і поспати. Можна вийти на свіже повітря, тобто здійснити прогулянку. І те й інше може повернути життєвий тонус.
Рецепти аустеров напоїв, поліпшують стан випили понад міру
Аустер в перекладі з німецької — «устриця». І не тому, що в їх складі є устриця, хоча в деяких рецептах передбачена і вона, а за те, що цей коктейль слід пити залпом, все одно, як устрицю ковтаєш. До речі, цокання не передбачено, кожен п'є, коли заманеться.
Характерною особливістю цих напоїв є низький вміст алкоголю, а також складові частини — жовток сирого курячого яйця, томат-пюре і прянощі. В основному тут використовуються гострі пряності. Цим і пояснюється збуджує і в якійсь мірі протверезне дію напою.
Один з найпоширеніших рецептів:
Аустер №1
Горілка – 1-2 столових ложки;
Яєчний жовток – 1 шт;
Сіль – велика пучку;
Перець червоний і чорний – по 1/3 чайної ложки;
Масло рослинне або оливкове – кілька крапель.
Широку чарку змастіть маслом так, щоб на внутрішній поверхні чарки залишилася тонка масляна плівка. В чарку випустіть сирий яєчний жовток, сіль, червоний і чорний перець. Влийте горілку і ретельно розмішайте. Потім закрийте очі, ніс, забудьте про самопочуття і випийте те, що намішали, одним ковтком. Через 10-20 хвилин настане помітне полегшення похмілля.
Аустер №2
Кілька крапель рослинної олії, дві чайні ложки гострого томатного соусу, один сирий жовток, десертна ложка перцівки, лимонний сік, сіль, червоний і чорний мелений перець.
Як і в рецепті № 1, покрити маслом внутрішню поверхню чарки. Помістити в чарку дві чайні ложки гострого томатного соусу і один сирий яєчний жовток. Посипати сіллю, червоним і чорним меленим перцем. Додати десертну ложку перцівки і кілька крапель лимонного соку. Пити одним ковтком.
Аустер № 3 "Звірячий"
Кілька крапель рослинної олії, 50 г горілки, один сирий жовток, сіль, червоний і чорний мелений перець.
У підготовлену вищевказаним способом чарку налити 50 грам горілки, випустити один сирий яєчний жовток. Додати щіпку солі, по третині чайної ложки червоного і чорного меленого перцю. Розмішати і пити одним ковтком.
Закуска "Николашка" - для міцно випили людей
На гурток лимона сиплеться ложечка кави і ложечка цукру, і все це з'їдається одним махом. Кажуть, що цю закуску винайшов цар Микола II, тому ясно, що кава на лимон в оригіналі сипали мелений, а не розчинна.
Лікування алкогольної інтоксикації і похмілля
Всім відомо, до чого призводить вживання надмірних доз алкоголю: це болісне і тяжке відчуття, зване в народі похміллям. Випробувати його може будь-яка людина, що випила індивідуально для себе високу дозу алкогольних напоїв. Прояви цього стану широко відомі: це різка слабкість, розбитість, спрага, відсутність апетиту, пітливість, тремтіння в кінцівках, запаморочення, нудота, серцебиття, можливі блювота, порушення сну, головний біль, неприємні відчуття в області серця, задишка, коливання артеріального тиску, розлади травної системи. Порушуються увага, координація рухів, загальна працездатність. Обумовлено це стан накопиченням в органах і тканинах великої кількості проміжних і кінцевих продуктів розпаду алкоголю і вживаються з ним попутно сивушних і ефірних масел, що містяться неминуче практично у всіх спиртних напоях. Їх токсичну дію на всі органи, в першу чергу на центральну нервову систему, печінку і серце, і викликає комплекс цих симптомів. Звідси широко відомий медичний термін – алкогольна інтоксикація (або більш сучасний термін для неважких її форм – посталкогольный синдром). У класичному її прояві в осіб, у яких ще немає сформованої алкогольної залежності, вона супровождается почуттям відрази до повторного прийому алкоголю, як у людей вкрай рідко п'ють алкоголь, так і у тих, хто зловживає ним. Поява ж на висоті такого стану купирующей ефекту від повторного прийому алкоголю і, як наслідок, бажання похмелитися, потягу до алкоголю говорить про формування виразною алкогольної залежності та розвитку вже не просто алкогольної інтоксикації, а про наявність похмільного, або, кажучи медичною мовою, абстинентного синдрому, як прояви вже хронічного алкоголізму.
В домашніх умовах є ряд заходів, які можуть полегшити стан при неважкої алкогольної інтоксикації (алкогольному для поста синдромі) або похмілля. В даний час таких способів, рекомендацій та порад щодо лікування похмілля описується дуже багато. Ось ті з них, які дійсно заслуговують уваги:
1. Рясне питво, заповнення розвивається дефіциту рідини, солей калію і магнію і вітамінів в організмі. Тут перевагу слід віддавати мінеральних вод, соків (гранатовий, виноградний, яблучний), кефіру або огіркового розсолу (не маринаду), компоту або молока з медом. Благотворно вплине вживання кавуна або дині. Не рекомендується вживати чай, кава, «енергетичні» напої або міцні м'ясні бульйони зважаючи значного ефекту, що стимулює нервову систему.
2. З напоїв та коктейлів, надають позитивну дію, слід також відзначити антипохмільний напій «Аметист», суміш мінеральної води з содою (на кінчику ножа на склянку) або нашатирним спиртом (4-5 крапель на ½ склянки) одноразово.
3. Показано також препарати для сорбції і виведення токсинів з кишечника: 10-15 таблеток активованого вугілля, розмішані в ¼ склянки води або такі препарати, як «Полісорб», «Ентеросгель»; при відсутності стільця столова ложка касторової олії. Не вітається лікування потужними проносними і сечогінними засобами.
4. З препаратів офіційної аптечної мережі для лікування підійдуть аспірин (1-2 таблетки по 0,5 г, краще – у вигляді швидкорозчинній форми «UPSA»), 40-45 крапель корвалолу або валокардина (одноразово), Вітамін С в будь-якій формі випуску(порошок, драже, таблетки з глюкозою), екстракт кореня валеріани або пустирника, при нудоті і блюванні – 1-2 таблетки церукала, подрібненого в порошок, сорбенти.
5. Харчування в такому стані - це курага, квашена капуста, вівсяна або манна каша, йогурти, кисломолочні продукти (знежирений сир, кисле молоко), нежирний курячий бульйон, можна з'їсти пару яєць некруто, гарячий борщ або щі зі сметаною, свіжий помідор з сіллю, виноград.
6. Не рекомендується, всупереч поширеній серед ряду людей думку, у такому стані лазні або сауни! Це загрожує непередбачуваними наслідками і часом важкими ускладненнями! Прийом алкогольних напоїв (пиво, алкогольні коктейлі тощо) з метою лікування похмілля також не вітається, адже це не тільки тимчасове кажущуеся полегшення (легке сп'яніння на час і частково усуває ряд тяжких симптомів), але і повторне подальше поглиблення загальної інтоксикації в результаті, прямий шлях до якнайшвидшого формування або ускладнення алкогольної залежності, до хронічного алкоголізму, а в підсумку – до соціальної дезадаптації, особистісної деградації і незворотною інвалідизації.
7. Компанія НОВЕ ЖИТТЯ в боротьбі з похмільним синдромом пропонує:
- в якості сорбентів: Сорбефлор, Чистофлор, Чистота, Бетулін, корінь Лопуха;
- для підживлення та стимуляції нервової системи можна запропонувати: Бурштинова Формула, Спируфлор, ГРИБИ, Апитон фіто, Омега 3-6-9, Энергоамин, Цереброфлор, еліксир для енергії, екстракт Гінкго білоба, Энергофлор, Апифлор плюс (при зниженому АТ), Апифлор плюс (при підвищеному АТ);
- для підживлення та з метою заспокійливої можна застосовувати: Седафлор, ФЗ для нервової системи, Кардиофлор, ФЗ для серця, екстракти Пустирника, Глоду, Валеріани, Півонії, екстракт для нервової системи, екстракт для серця;
- для поліпшення роботи печінки, підшлункової залози, усунення дисбактеріозу (алкоголь - найсильніший антибіотик) використовуємо Гепатофлор, Панкреофлор, Флора, ФЗ для печінки, ФЗ для підшлункової залози, Гастрофлор, ФЗ для шлунка, еліксир для шлунка, еліксир для печінки, еліксир для підшлункової залози;
- спільний прийом екстрактів Аїр + Хвоя, еліксир Антипаразитарный, Чистота, Чистофлор, ФЗ для очищення, еліксир очищаючий сприяють появі нудоти при прийомі алкоголю.
Всі ці заходи, окремо або в комплексі можуть істотно полегшити страждання, але не завжди і не у всіх, тому самостійно впоратися з алкогольною інтоксикацією (похміллям, посталкогольным синдромом) можна лише у легких випадках. У всіх інших, більш важких, випадках, безумовно, потрібно більш серйозне лікування, кваліфікована лікарська допомога.
Алкогольний абстинентний синдром (синдром похмілля) протікає більш важко і довго (від 3 до 7 днів і навіть довше) і супроводжується наявністю фізичного, нестримного, компульсивного потягу до алкоголю на висоті розвитку цього синдрому. Алкоголь в таких випадках виступає вже в якості єдиного лікувального, рятівного засобу . Наявність синдрому похмілля вказує на наявність захворювання – це прояв алкогольної залежності. Синдром похмілля при алкогольної залежності– небезпечний стан, що супроводжується потужною токсико-дисметаболічної навантаженням на всі органи і систем організму на тлі серйозного токсичного ефекту продуктів розпаду алкоголю і супутнього фону соматичних захворювань. Це обумовлює високий ризик важких, а часом і смертельних ускладнень, від гострих розладів психіки та розвитку судомного синдрому до фатальних порушень серцевого ритму. Тому спроби самостійного лікування, навіть самі грамотні і правильні можуть відтягнути надання своєчасної наркологічної допомоги і іноді навіть закінчитися плачевно. Не намагайтеся самостійно прводить лікування синдрому похмілля, це прерогатива нарколога, при виборі ж амбулаторного і стаціонарного лікування доцільно зробити вибір на користь останнього.
Правда, для похмілля є один рецепт, краще, ніж всі тут описане лікування. Це повна відмова від вживання алкоголю!
Щоб допомогти позбавитися від куріння, алкогольної або наркотичної залежності пропонується оздоровча програма, складена з продукції Компанії «Нове Життя».
Приблизна оздоровча програма при алкогольної або наркотичної залежності
- Сорбефлор
- Чистота
- Ел. для нервової системи
- Ел. для шлунку
- Бетулін
- Гепатофлор
- Янтарна Формула
- Ел. для підшлункової залози
- Ел. антипаразитарный
- Валеріана
- Апифлор мінус
- Панкреофлор
- Ел. для очищення
- Аїр
- Хвоя
- Гастрофлор
- Янтарна Формула
- Ел. для нервової системи
- Лопух
- Каштан
- МК з омегою
- ФЗ для підшлункової залози
- Пустирник
- Аїр
- Розторопша
- МК з лікопеном
- ФЗ для підшлункової залози
- Каштан
- Хвоя
- Ел. для печінки
- Венофлор
- Цереброфлор
- Ел. для підшлункової залози
- Астрагал
- Каштан
- Энергоамин
- ФЗ для судин
- Ел. для чоловіків
- Подорожник
- Ел. антианемический
- Энергофлор
- Аминофлор
- Розторопша
- Ел. для судин
- Шавлія
- Седафлор
- Спируфлор
- Ел. для судин
- Ел. для чоловіків
- Шкіра, як і весь організм, вимагає очищення, правильного харчування й комплексного догляду. Особливо шкіра обличчя, адже вона першою відчуває на собі негативний вплив навколишнього середовища, нервові потрясіння, стреси і фізичну втому.
- Поліноз - це широко поширене сезонне захворювання, яке викликається пилком різних рослин і проявляється алергічними реакціями переважно у вигляді ураження слизової оболонки очей – кон'юнктивіт...