Сторінка валеолога за червень 2016 р. Покращення роботи сечостатевої системи чоловіків
АНАТОМІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ ЧОЛОВІКА
До статевих органів чоловіка належать статевий член, статеві залози, або яєчка з придатками, передміхурова залоза, сім'яні пухирці, сім'явиносні протоки і сечівник (уретра).
Статевий член складається з трьох печеристих тіл, що містять велику кількість лакун (поглиблень), легко заповнюються кров'ю. В товщі губчастого тіла проходить уретра. Розміри статевого члена в середньому в спокої 5-10 см, у стані напруги (ерекції) 14-18 див. Статевий член виконує три основні функції: служить статевим органом; є провідним шляхом для сперми і насінної рідини; виводить сечу з сечового міхура через сечовипускальний канал. На кінці статевого члена розташовується так звана голівка, за формою нагадує пірамідку. Вона покрита тонкою ніжною шкірою, містить велику кількість заліза, що виробляють смегму. При статевому збудженні всі лакуни статевого члена заповнюються кров'ю і він збільшується в об'ємі приблизно у три рази, здобуваючи необхідну для введення в піхву і проведення статевого акту щільність. Затримка крові в момент статевого збудження здійснюється особливими м'язами, розташованими біля кореня статевого члена. Після закінчення збудження м'язи розслабляються, і кров, що заповнювала статевий орган, легко відтікає назад, після чого він приймає звичайні розміри і м'яку консистенцію. Зовні статевий член вкритий шкірою, яка зміщується вільно по всій довжині, причому зовнішній відділ шкіряного футляра, так звана крайня плоть, своїм надлишком закриває головку. Шкіра з головки в нормі легко зсувається, оголюючи її.
Статеві залози, або яєчка, знаходяться усередині мошонки - шкіряного мішечка, розташованого біля кореня статевого члена. Кожне яєчко за формою нагадує злегка сплющене з боків эллипсоидное тіло довжиною 4-6 см, масою 15-25 грамів. Вони покриті білковою оболонкою, яка складається із зовнішнього і внутрішнього (рясно забезпеченого кровоносними судинами) шарів. Яєчка складаються з окремих часточок з розтягнутими насіннєвими канальцями, в яких розвиваються і дозрівають чоловічі статеві клітини - сперматозоїди. В будові сперматозоїда розрізняють головку, проміжну частину і хвіст. Рухливі сперматозоїди і порівняно легко по канальцям яєчок переміщуються в розташовані поруч придатки. У придатках яєчок, що складаються з великої кількості сім'яних канальців, зрілі сперматозоїди зберігаються, а при відповідних умовах по сім'явивідних протоках викидаються в напрямку до сечівнику. При деяких захворюваннях чоловіків рухливість сперматозоїдів відсутня або недостатня, що є причиною чоловічого безпліддя. Функція статевих залоз чоловіків надзвичайно різноманітна. Крім вироблення чоловічих статевих клітин вони продукують статевий гормон тестостерон, під дією якого розвивається чоловічий організм (зріст, будова скелета, м'язова сила, фігура, рослинність на обличчі та тулубі, голос, особистий характер, темперамент та ін), регулюється статева діяльність чоловіка.
Сім'явивідна протока — трубка завдовжки близько 50 см, що починається від хвоста придатка. Він має добре розвинутою гладкою мускулатурою, скорочення якої сприяє просуванню сперматозоїдів. Кінцева частина сім'явивідної протоки разом з вивідним протокою сім'яного пухирця утворює єдиний семявыбрасывающий протік, що відкривається в задній частині сечівника.
Сім'яні міхурці — невеликі залізисті освіти, що виробляють клейкий желатиноподобный секрет, з яким змішуються сперматозоїди, що рухаються по сім'явивідних протоках з придатків яєчок. Секрет сім'яних пухирців у момент оргазму толчкообразными скороченнями через загальний семявыбрасывающий проток потрапляє в уретру, а з неї назовні.
Передміхурова залоза є важливим органом статевої системи чоловіка. Розташована вона між сечовим міхуром і прямою кишкою. Її вивідні протоки відкриваються в задню частину сечівника. Залоза виробляє особливий тканинний сік, який, змішуючись з секретом сім'яних пухирців і сперматозоїдами, утворює чоловічу сім'яну рідину - сперму. При кожному статевому акті виділяється від 1 до 6 мл сперми. Функція передміхурової залози знаходиться в складних відносинах з діяльністю яєчок, з атрофією яєчок атрофується і передміхурова залоза. Якщо людина живе активним статевим життям, всмоктування секрету передміхурової залози відбувається в невеликій кількості, що викликає підвищену діяльність яєчок. При тривалій статевій стриманості секрет залози надходить у кров у великій кількості, і функція яєчок гальмується. Крім того, секрет передміхурової залози, будучи активізуючою середовищем для сперматозоїдів, підвищує їх життєдіяльність.
ЗАХВОРЮВАННЯ ЧОЛОВІЧОЇ СТАТЕВОЇ СФЕРИ
Аденома простати
Аденома простати - захворювання, що виникає внаслідок розростання передміхурової залози, що приводить до закупорки нижніх сечових шляхів. У віці 50 років у 50% чоловіків є зміни, характерні для аденоми простати, у віці 80 років - у 90%. Найбільш швидко закупорка сечових шляхів виникає при локалізації вузлів в середній частці простати.
Симптоми аденоми простати
Компенсована стадія аденоми характеризується скаргами на часті позиви на сечовипускання, особливо в нічний час, запізнілий початок сечовипускання, млявий струмінь сечі. Однак у цій стадії сечовий міхур ще повністю спорожняється, а у верхніх відділах сечових шляхів суттєвих змін немає.
У другій стадії починає з'являтися відчуття неповного спорожнення сечового міхура, чоловік мочиться в кілька етапів млявою тонким струменем. В першу і другу стадії захворювання іноді відзначаються і випадки гострої затримки сечі, спровоковані прийомом алкоголю або переохолодженням.
Для третьої стадії аденоми простати характерні втрата тонусу м'язів сечового міхура. Клінічно це проявляється скаргами на явища затримки сечі або на нетримання сечі у вигляді мимовільного виділення сечі по краплях при переповненому сечовому міхурі.
При проведенні лікування хворим з аденомою простати рекомендується: уникати переохолодження, тривалого сидіння, прийому гострої їжі, алкоголю і значного об'єму рідини, особливо на ніч. Хворим показані прогулянки на свіжому повітрі, заняття лікувальною фізкультурою з акцентом вправ для м'язів і органів тазового дна і стегон. Статеве життя у таких хворих повинна продовжуватися і бути ритмічною.
У лікуванні аденоми простати сьогодні знаходять широке застосування фітопрепарати: екстракти плодів пальми сабаль, кропиви дводомної, чистотілу, чаги, коріння селери, петрушки; білково-вітамінний комплекс, отриманий з насіння гарбуза містить велику кількість цинку, під впливом якого поліпшується рухливість сперматозоїдів, а секрет залози знаходить необхідну для реалізації дітородної функції в'язкість; вітаміни С, В2 і В5 сприяють підвищенню імунітету, поліпшенню біосинтезу гормонів, оптимальному кровотворенню.
Баланопостит
Баланопостит — це запалення головки статевого члена і крайньої плоті.
Причини баланопоститу: кандидоз, контактна алергія на латекс і різні добавки, використовувані при виробництві гуми або на засоби по догляду за шкірою, недостатній гігієнічний догляд, цукровий діабет, фімоз-звуження крайньої плоті).
Прояви баланопоститу: свербіж, біль в області голівки статевого члена, почервоніння і набряклість шкіри в ураженій області.
Профілактика: кілька разів в добу мити головку статевого члена теплою водою, висушувати на повітрі, обробляти головку антисептичними розчинами.
Передчасне сім'явипорскування
Передчасне сім'явипорскування - постійне або епізодично повторюється настання еякуляції до, під час або відразу після введення статевого члена в піхву. Контроль над еякуляцією посилюється з віком. Частота зустрічальності - 35% чоловіків. Причини передчасного сім'явиверження: статеві надмірності, надмірна мастурбація та ін., що призводять коркові сексуальні механізми стан тривалого збудження; страхи: страх невдачі, страх перед зараженням і заплідненням, почуття неповноцінності або провини внаслідок незадоволеності жінки; черепно-мозкова травма, стресові ситуації, ендокринно-гуморальні розлади, функціональні розлади спинного мозку, хронічні інфекції (туберкульоз, сифіліс і ін), інтоксикації алкоголем, нікотином та іншими отруйними речовинами, пухлини, травми, особливо поперекового та крижового відділів спинного мозку, операції на передміхуровій залозі і шийці сечового міхура.
Розлади еякуляції можуть поєднуватися з порушеннями ерекції. У одних хворих сім'явиверження настає передчасно, до початку статевого акту, в інших - еякуляція не виникає.
Лікування передчасного сім'явиверження: психотерапія, статева стриманість на 2-3 місяці, заспокійлива терапія, голковколювання, усунення запальних змін у передміхуровій залозі, сечівнику і насіннєвому горбку.
Еректильна дисфункція
Еректильна дисфункція - нездатність до ерекції (збільшення статевого члена в обсязі з різким підвищенням його пружності або підтримання її на рівні, достатньому для здійснення нормального статевого акту), що триває протягом не менше 6 місяців. Еректильна дисфункція не завжди супроводжує старіння і може бути відсутнім у глибокій старості. З віком частота і вираженість еякуляцій, ступінь сексуального напруги і потреба в эякуляциях знижуються, а здатність до ерекції часто зберігається. Частота зустрічальності еректильної дисфункції — 52% чоловіків у віці 40-70 років.
Причини еректильної дисфункції: органічні ураження нервової системи, захворювання статевих органів (простатит, уретрит), ендокринні порушення (внаслідок безпосереднього ураження яєчок, гіпофіза, наднирників, щитовидної залози, стареча дисфункція ерекції), ураження статевого члена (вади розвитку, травми), захворювання внутрішніх органів (артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, стенокардія, ниркова недостатність), судинні ураження, алкоголізм, наркоманія, стреси, перевтома.
До ліків, що застосовуються при еректильній дисфункції, відносять адаптогени та стимулятори ерекції.
Гіпоспадія
Гіпоспадія — вроджена розщеплення задньої стінки сечовипускального каналу, що супроводжується зміною звичайного розташування зовнішнього отвору сечовипускального каналу. При гіпоспадії у хлопчиків сечовипускальний канал відкривається на рівні калитки чи промежини. Спостерігають у 1 з 300 новонароджених хлопчиків. Лікування хірургічне.
Крипторхізм
Крипторхізм — відсутність одного або обох яєчок у мошонці. У нормі яєчко опускається в мошонку на дев'ятому місяці внутрішньоутробного розвитку. Незавершене опущення яєчка у новонароджених у більшості випадків ліквідується в перші тижні життя дитини. До 1 року самостійне опущення яєчка наголошується ще у 70% дітей з крипторхизмом. Після 1 року можливість самостійного переміщення яєчок в мошонку існує до періоду статевої зрілості. Частота зустрічальності крипторхизма — 10-20% новонароджених.
Причини крипторхизма:
- Ендокринний фактор: гормональний дисбаланс у вагітних жінок, порушення функції яєчок, щитовидної залози, гіпофіза;
- Механічні фактори: вузькість пахового каналу; відсутність тунелю в мошонку; вкорочення сім'яного канатика, судин, що живлять яєчко; недорозвинення направляючої зв'язки та ін;
- Генетичні аспекти.
Крипторхізм може бути одностороннім і двостороннім.
Помилковий крипторхізм (мигрирующее яєчко) - яєчко під дією холоду або фізичних навантажень може мігрувати в паховий канал і навіть у черевну порожнину. При зігріванні і розслабленні м'язів воно повертається в мошонку. Після травми яєчко може переміститися в паховий канал або черевну порожнину і залишитися там, що сприяє його атрофії. Прояв крипторхизма: недорозвинення, асиметрія мошонки, відсутність одного або обох яєчок у мошонці, скарги на ниючі болі в паховій області або животі. При черевній затримці яєчка біль, як правило, приєднується лише в періоді статевого дозрівання, може посилюватися при фізичному навантаженні, статевому збудженні.
Лікування крипторхизма — хірургічне. Оперативне лікування (фіксацію яєчка) доцільно проводити у віці 4-6 років. Безпліддя виліковується у 80% оперованих хворих при односторонньому і у 30% при двосторонньому крипторхізмі.
Простатит
Простатит - це запалення передміхурової залози. Гострий простатит виникає рідко. Хронічним простатитом страждають близько 30% чоловіків у віці 20-50 років.
Причини простатиту: мікроби, занедбаність сечі в передміхурову залозу, поширення інфекції з вогнища інфекції.
Фактори ризику: інфекція сечових шляхів; захворювання, що передаються статевим шляхом; загальне переохолодження, малорухливий спосіб життя, нерегулярне статеве життя.
Прояви гострого простатиту: лихоманка, озноб, болі в поперековій області і промежини, прискорене хворобливе сечовипускання, утруднення сечовипускання аж до затримки сечі.
Прояви хронічного простатиту: часто безсимптомний перебіг, болі різної інтенсивності внизу живота, поперековій області, промежині, мошонці, статевому члені, дискомфорт внизу живота після еякуляції, домішка крові в спермі, прискорене хворобливе сечовипускання, часті позиви, переважно нічне сечовипускання, порушення статевої функції: передчасна еякуляція, зниження статевого потягу, імпотенція.
Варикоцеле
Варикоцеле - варикозне розширення вен сім'яного канатика, зустрічається у 15% чоловіків, зазвичай виявляють при проходженні медичного огляду чи при обстеженні з приводу безплідності (виявляють у 30% випадків). У 90-95% випадків варикоцеле розвивається ліворуч. Причини варикоцеле: відсутність клапанів у відні, підвищений гідростатичний тиск у нирковій вені, здавлення пухлиною нирки.
Прояви варикоцеле: у початкових стадіях варикоцеле протікає приховано. При вираженому варикоцеле з'являються відчуття важкості, біль в області яєчок, може бути порушення функції яєчка, що призводить до безпліддя.
Лікування варикоцеле - хірургічне.
Епідидиміт
Гострий епідидиміт - запалення придатка яєчка. Хронічним эпидидимитом називають запалення придатків яєчка, яке триває протягом 6 місяців і більше.Причини епідидиміту: як ускладнення уретриту, простатиту, аденоми простати, вірусний эпидидимо-орхіт є ускладненням епідемічного паротиту. У підлітків, цей стан розвивається в 20-40% випадків і може призводити до атрофії яєчок, безпліддя.
Прояви епідидиміту: біль і набряк мошонки, прискорене сечовипускання, виділення з сечовипускального каналу.
Фімоз
Фімоз - це звуження крайньої плоті, починаючи від самої легкої, коли крайня плоть з працею оголює голівку при ерекції, легко відкриваючи її в спокійному стані, до вкрай важкого ступеня, при якій під час сечовипускання, сеча спочатку накопичується в препуціальному мішку, а потім по краплях виділяється назовні. Найчастішими ускладненнями фімозу є баланопостит і парафімоз.
Парафімоз – це обмеження крайньою плоттю головки статевого члена. Зазвичай це відбувається під час статевого акту або мастурбації. В результаті певних навантажень крайня плоть з працею оголює голівку статевого члена, але не може повернутися в початкове положення. Відбувається обмеження голівки, порушення кровотоку в ній. Цей стан може призвести до некрозу голівки статевого члена, тому парафімоз є показанням до екстреного оперативного втручання.
Гідроцеле (Водянка яєчка)
Гідроцеле - це скупчення серозної рідини між листками оболонки яєчка. Розрізняють природжену (частіше у дітей) та набуту (переважно у дорослих) форми.
Вроджене гідроцеле може бути сполучених і простим. Причина першого - незарощення піхвового відростка очеревини, по якому черевна рідина може опускатися в мошонку. З часом піхвовий відросток очеревини може закриватися, рідина в мошонці не розсмоктується і тоді утворюється просте гідроцеле.
Найбільш частими причинами придбаного гідроцеле є запальні захворювання яєчка та його придатків, травми статевих органів. Обсяг гідроцеле - 20-200 мл, у виняткових випадках до декількох літрів. Гідроцеле негативно впливає на утворення сперматозоїдів і може обумовлювати безплідність.
Поняття про онкомаркери
Онкомаркери – це особливі білки, які виявляються в крові або сечі хворих на рак. Пухлинні клітини продукують і виділяють онкомаркери в кров з моменту виникнення новоутворення, що робить можливим діагностику захворювання на ранніх стадіях. Аналіз на онкомаркери – не тільки один із самих надійних способів виявлення злоякісної пухлини, але і можливість оцінити ефективність проведеного лікування. Рецидив злоякісних захворювань можна передбачити за кілька місяців до початку клінічних проявів. Завдяки специфічності кожного білка можна припустити вогнище захворювання.
Онкомаркер ПСА (специфічний антиген простати), сПСА (вільний антиген простати). ПСА присутній у здорової, надмірно розвиненою і трансформованої тканини простати. Це найбільш специфічний і чутливий антиген, що дозволяє діагностувати рак передміхурової залози.
ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ “ЛІДЕР-ГРУП «КС «НОВЕ ЖИТТЯ»
ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ РОБОТИ СЕЧОСТАТЕВОЇ СИСТЕМИ ЧОЛОВІКІВ
Пам'ятаєте! Бади не зареєстровані як лікарські препарати!
Основна продукція
Апифлор плюс, Апитон фіто, Апифлор мінус – мають протизапальну дію, покращують кровообіг у статевих залозах, нормалізують роботу ендокринної системи, відновлюють статеве ваблення і потенцію
ФЗ дл чоловіків, Чоловіча Формула, еліксир дл чоловіків, корінь петрушки - володіють протизапальними, онкопротекторными і сечогінними властивостями; застосовують для поліпшення роботи сечостатевої системи чоловіків і посилення потенції
М'які капсули з лікопен — антиоксидант, онкопротектор, застосовуються при простатиті та аденомі простати
Цереброфлор, Седафлор, Седафит, Апифлор мінус, Венофлор, ФЗ для судин, екстракт Каштана, еліксир дл судин – сприяють кращому притоку і відтоку крові в передміхуровій залозі, дуже важливі при простатиті та аденомі простати
Тибетська Формула, ГРИБИ, ФЗ для імунітету, Иммунофлор, еліксири для здорового життя, Шиітаке, Бетулін, екстракти Чистотілу, Чаги, Астрагалу, Лопуха – нормалізують роботу імунної системи, мають антибактеріальні, протизапальні властивості, онкопротектори
Янтарна Формула, Энергофлор, Омега 3-6-9, Офталофлор, Апифлор плюс, Спируфлор – живлять нервову систему, при імпотенції психогенного та неврогенного характеру
Екстракти Кропиви, Календули, Шавлії, Софори, Берези, Бетулін, Петрушка, Хвоя – знімають запалення при простатиті, баланопоститі, орхіт
Гель життя 36 плюс, Мазь життя плюс, Мазь життя для вен
Гель Для інтимної гігієни»
Допоміжна продукція
Чистота, Чистофлор, ФЗ для печінки, екстракт Артишоку, Деревію, Розторопші, Бетулін, еліксири для очищення, для печінки – покращують дезінтоксикаційну функцію печінки, виводять токсини і продукти запалення передміхурової залози
Нефрофлор, ФЗ для нирок, еліксир для нирок, Хвощ, Петрушка, Береза - володіють протизапальними і сечогінними властивостями, застосовують для поліпшення функції сечостатевої системи чоловіків
Приблизна оздоровча програма при порушенні статевої сфери чоловіків
Пам'ятаєте! Бади не зареєстровані як лікарські препарати!
Тибетська Формула
Ел. для чоловіків
Каштан
Кропива
Рейші
Апифлор мінус
Ел. для чоловіків
Чистотіл
Софора
Каваратаке
ФЗ для чоловіків
Ел. для судин
Чистотіл
Корінь петрушки
Чоловіча Формула
Венофлор
Ел. для здорового життя
Розторопша
Корінь астрагала
МК з лікопеном
Цереброфлор
Ел. для нирок
Чага
Хвоя
Апифлор плюс
МК з лікопеном
Ел. для чоловіків
Каштан
Бетулін
Спируфлор
МК з кальцієм, цинком, залізом
Корінь петрушки
Каштан
Астрагал
ФЗ для судин
Янтарна Формула
Ел. для нервової системи
Ел. для здорового життя
Шавлія
Приблизна оздоровча програма при запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів (цистит, пієлонефрит)
Пам'ятаєте! Бади не зареєстровані як лікарські препарати!
Цереброфлор
Ел. для нирок
Нагідки,
Кропива
Апитон фіто
ФЗ для нирок
Ел. для шлунка
Бетулін
Софора
Нефрофлор
Ел. для підшлункової залози
Ел. для нервової системи
Хвоя
Артишок
ФЗ для підшлункової залози
ФЗ для судин
Ел. для печінки
Ел. для нервової системи
Хвоя
Гастрофлор
Иммунофлор
Ел. для підшлункової залози
Деревій
Береза
Здоров'я Вам і Вашим близьким!
- Шкіра, як і весь організм, вимагає очищення, правильного харчування й комплексного догляду. Особливо шкіра обличчя, адже вона першою відчуває на собі негативний вплив навколишнього середовища, нервові потрясіння, стреси і фізичну втому.
- Алкоголь для організму людини – отрута в прямому сенсі слова. При алкогольному сп'янінні порушується робота центральної нервової системи, відбуваються вегетативні, неврологічні і психічні порушення...