Сторінка валеолога за січень 2017 р. Червона щітка
Червона щітка – рослина, яка придбала широку популярність у народному лікуванні гінекологічних захворювань. Завдяки вмісту фітогормонів, червона щітка нормалізує гормональний баланс і успішно усуває патології, спровоковані порушеннями ендокринної системи. Сфера застосування – лікування гормональних порушень у жінок і чоловіків, терапія міоми матки, мастопатії, ерозії, синдрому полікістозних яєчників, порушення менструального циклу (аменорея, дисменорея, олигогипоменорея) і захворювань сечостатевої системи.
Червона щітка і гормони
Вікові зміни організму можуть спровокувати зменшення продукції статевих гормонів, через що зростає навантаження на інші органи ендокринної системи – щитовидну залозу і наднирники.
Це може стати причиною гормонального дисбалансу, який має безліч симптомів:
- Швидка втрата ваги при хорошому апетиті;
- Пітливість, підвищення температури тіла, аритмія;
- Тремор або оніміння в кінцівках;
- Підвищена стомлюваність і сонливість або, навпаки, безсоння;
- Швидкий набір ваги при незмінному раціоні;
- Зайва рослинність на тілі (гіпертрихоз) або облисіння;
- Порушення менструального циклу: ановуляція, аменорея, дисменорея, олигогипоменорея та інші;
- Погіршення стану шкіри: свербіж, лущення, висипання, розтяжки;
- Порушення роботи статевої системи: фригідність, імпотенція, безпліддя тощо;
- Порушення артеріального тиску, гіпертонія;
- Зниження гостроти зору.
Замісна гормональна терапія, яку часто призначають у таких випадках, може порушити природну вироблення гормонів і зробити людину залежною від препаратів на все життя. Фітогормони, що містяться в рослинах, є гарною альтернативою гормональних препаратів з меншими побічними ефектами. Червона щітка або родіола холодна використовується для лікування захворювань репродуктивної системи, органів внутрішньої секреції та патологій серця. Її дія полягає в нормалізації природної вироблення естрогену і прогестерону при дисбалансі, викликаний нестачею гормонів.
Естроген
Естроген – це гормон, який виробляється в організмі у жінок і чоловіків, але в чоловічому організмі в нормі його кількість мінімально, а при надмірній продукції може спровокувати онкологічні захворювання. У жінок естрогену виробляється більше, так як він необхідний для нормального функціонування репродуктивної системи.
Цей гормон регулює розвиток плоду при вагітності, бере участь у формуванні статевих органів, кісткової тканини. Естроген сприяє правильному відкладення жирової тканини для формування жіночної фігури, зменшує формування м'язової маси, якої у жінок в нормі повинно бути менше, ніж у чоловіків.
У чоловіків естроген запобігає апоптоз (запрограмовану смерть клітин) сперматозоїдів, що підвищує їх здатність до запліднення.
При нестачі естрогену спостерігаються такі симптоми:
- Пітливість і напади головного болю, відчуття жару і припливи – часто виникають напередодні клімаксу через гормональної перебудови системи;
- Зменшення пружності і еластичності шкіри і утворення зморшок як наслідок цього;
- Дисбактеріоз піхви.
Фітоестрогени родіоли холодної нормалізують рівень естрогенів і прибирають симптоми менопаузи - сонливість, нервозність, безсоння, перепади настрою.
Прогестерон
Прогестерон в жіночому організмі виробляється жовтим тілом і наднирковими залозами, у чоловіків синтезується в насінних бульбашках. Він необхідний для регуляції менструального циклу і перебігу вагітності, сприяє правильному розвитку плода і запобігає мастопатію, фіброзні утворення в молочних залозах. Під впливом прогестерону формується ендометрій матки, при зниженому рівні цього гормону запліднена яйцеклітина не може прикріпитися до матки, також збільшується ймовірність викидня в першому триместрі вагітності. Прогестерон регулює роботу м'язів матки, реологію крові, процес пологів і лактації.
Симптоми нестачі прогестерону:
- Нервозність і дратівливість, перепади настрою, головний біль – часто спостерігаються перед місячними, коли рівень прогестерону знижується;
- Болісність у молочних залозах, набряки і новоутворення;
- Кровотечі, не пов'язані з менструацією;
- Нездатність до запліднення, безпліддя;
- Порушення менструального циклу: аменорея, ановуляторний цикл;
- Набряки обличчя і кінцівок.
Для нормалізації гормонального балансу при зниженому рівні прогестерону приймають настій родіоли холодної у другу фазу місячних. Це відновлює здатність до зачаття, забезпечує правильне формування ендометрію, прибирає симптоми токсикозу і зменшує ймовірність викидня.
Червона щітка для жінок
Червону щітку можна вживати жінкам для нормалізації менструального циклу при ановуляції, дисменореї, а також для усунення негативних проявів клімаксу, як порушення сну, нервозність, припливи. Корекція гормонального фону за допомогою червоної щітки дозволяє відновити здатність до зачаття, підготувати матку до прикріплення зародка і підготувати організм до вагітності.
Планування вагітності
На репродуктивну систему жінок впливає безліч факторів, пов'язаних як з впливом зовнішнього середовища (екологічна обстановка, зміни клімату), так і з внутрішніми патологіями (гормональний дисбаланс, інфекційні захворювання, новоутворення статевих органах). При комплексному негативному впливі ці фактори здатні зменшувати здатність до зачаття і створювати проблеми у плануванні сім'ї. Адаптогенні властивості червоної щітки дозволяють організму краще пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища, а імуномодулюючу дію допомагає зміцнити захисні бар'єри і запобігти захворювання систем і органів.
Червона щітка є відмінною профілактикою доброякісних утворень, володіє протизапальними властивостями і вирішує ряд проблем, пов'язаних з гормональними порушеннями в жіночому організмі. Цю рослину застосовують у вигляді настоїв і відварів, у складі розчинів для спринцювання родіола холодна є ефективним засобом проти місцевих запальних процесів.
Овуляція
Відсутність овуляції – досить поширена причина жіночого безпліддя, адже без яйцеклітини зачаття відбутися не може. Ановуляторні цикли можуть бути схожі на нормальні, в кінці такого циклу приходять місячні, і запідозрити відсутність овуляції буває дуже складно. Діагностика проводиться за допомогою графіка базальної температури, експрес-тестів і УЗД. Патологією вважається ситуація, при якій ановуляторні цикли стають хронічними, тоді як один-два циклу в рік без овуляції зустрічаються і у здорових жінок. Найчастіше порушення овуляції пов'язані з неправильним дозріванням фолікула.
Причини порушення овуляції:
- Гормональний дисбаланс – знижений естроген або підвищений рівень фолікулостимулюючого гормону, надлишок андрогенів;
- Захворювання щитовидної залози, гіпотиреоз;
- Недорозвиненість статевих органів;
- Психоемоційні потрясіння, хронічні стреси, виснаження;
- Синдром полікістозних яєчників, виснаження яєчників, кісти, пухлини та інші гінекологічні захворювання.
Червона щітка допомагає відновити репродуктивне здоров'я у разі, якщо причиною відсутності овуляції є гормональний дисбаланс, полікістозних яєчники внаслідок надлишку фолікулостимулюючого гормону, запальні захворювання статевих органів і брак естрадіолу, з-за чого яйцеклітина не прикріплюється до ендометрію. Червона щітка сприяє відновленню балансу естрогену і прогестерону – гормонів, які відповідають за дозрівання фолікулів, вихід з них яйцеклітини і подальший хід розвитку вагітності у разі її запліднення.
Фітогормони червоної щітки, шавлії і борової матки є ефективним методом лікування безпліддя, так як сприяють відновленню менструальної і стимулюють овуляцію.
Але їх прийом необхідно здійснювати в певні фази циклу:
- Перша фаза овуляції, що наступає з 6 дня циклу відразу після місячних, триває близько 10 днів, в цей період п'ють шавлія і червону щітку;
- Овуляція настає на 16-18 день циклу, в цей час прийом червоної щітки можна поєднувати з борової маткою;
- Друга фаза триває з 19 дня і до кінця циклу, продовжувати прийом червоної щітки і борової матки.
Необхідною умовою лікування фітогормонами є визначення гормонального статусу, для чого необхідно здати відповідні аналізи. Дозування препаратів і індивідуальну схему прийому призначає фахівець фітотерапевт.
Клімакс
Клімакс являє собою період згасання репродуктивної функції і може супроводжуватися низкою негативних симптомів, пов'язаних з гормональними змінами організму:
- Підвищений тиск, гіпертонія;
- Нерегулярний цикл, відсутність менструацій;
- Припливи, відчуття жару і потовиділення;
- Головні болі, нервове виснаження;
- Різкі зміни настрою, нервозність і дратівливість;
- Безсоння або сонливість при підвищеній стомлюваності
Ці неприємні прояви клімаксу можна згладити шляхом відновлення концентрації естрогенів.
Фітогормони червоної щітки мають естрогеноподібною дією і знижують інтенсивність перерахованих вище симптомів, а також володіють рядом корисних властивостей:
- Виявляє детоксикуючу ефект, очищаючи організм від шлаків;
- Є профілактикою атеросклерозу і хвороб серцево-судинної системи;
- Надає протизапальну дію;
- Запобігає новоутворення матки і молочних залозах.
Вагітність
Нормалізувати стан організму і підготувати його до зачаття і вагітності червона щітка допомагає, але вагітним жінкам вживати її категорично не рекомендується.
Червона щітка при місячних
Кровоспинні властивості червоної щітки дозволяють використовувати її при дуже інтенсивних і рясних менструальних кровотечах, але в інших випадках застосовувати її під час місячних протипоказано.
Червона щітка в гінекології
Жіноче безпліддя
Безпліддя – поширена проблема сучасних жінок, її виникненню сприяє ряд факторів:
- Порушення гормонального фону, пов'язані з патологією ендокринної системи, раннім клімаксом;
- Захворювання статевої сфери – інфекції, запальні процеси, ерозія шийки матки;
- Порушення прохідності маткових труб;
- Патології внутрішньої слизової матки, ендометріоз;
- Новоутворення матки і придатків – кісти, поліпи, міома;
- Спадкові патології.
Комплексний вплив препаратів червоної щітки на жіночий організм дозволяє прибрати поширені причини безпліддя, зміцнити імунну систему, прибрати запалення сечостатевої системи, запобігти новоутворення, мастопатію.
Кіста яєчника
Функціональна кіста – одне з найпоширеніших новоутворень яєчника, причиною виникнення якого є гормональний дисбаланс. Вона може пройти самостійно і утворитися заново з новим циклом. Якщо УЗД показує зростання кісти, то її необхідно лікувати, інакше вона може спровокувати ряд порушень репродуктивної системи і стати причиною безпліддя.
Лікування кісти яєчника червоною щіткою дає хороші результати при тривалому прийомі препарату. Курс лікування становить декілька місяців, після кожного циклу прийому роблять перерву на два місяці.
Червона щітка при ерозії
Симптомами запальних процесів у репродуктивних органах є виділення, пошкодження слизової матки, які згодом можуть стати причиною безпліддя. Крім того, запалення можуть спровокувати ерозію шийки матки. Вилікувати її на ранній стадії та запобігти гормональні порушення допомагає родіола холодна. Її склад багатий глікозидами, ефірними маслами з антисептичною дією, біофлавоноїдами і дубильними речовинами, які забезпечують протизапальний ефект. Для лікування ерозії використовують спринцювання розчином з червоною щіткою.
Полікістоз яєчників
Полікістозних яєчники характеризуються безліччю новоутворень і порушенням овуляції, які набувають хронічну форму. Крім того, для полікістозу характерні гормональні порушення: знижений рівень фолікулостимулюючого гормону, із-за чого неможливе формування повноцінних яйцеклітин, надлишок андрогенів при нормальному рівні естрогену і прогестерону. Червона щітка призводить рівень андрогенів в норму і є профілактикою фолікулярних кіст.
Курс прийому червоної щітки при синдромі полікістозу яєчників становить три тижні циклу, її можна приймати під час місячних.
Поліпах шийки матки
Поліпи – доброякісні утворення матки, спровоковані надмірним потовщенням ендометрія під впливом надлишку естрогенів. Іншими причинами утворення поліпа може бути пригнічений стан імунної системи, дисфункція щитовидної залози, аднексит та ендометрит.
При надмірному розростанні поліпи загрожують репродуктивної функції, так як ускладнюють прикріплення яйцеклітини до стінок матки.
Червона щітка впливає на такі причини поліпозу як порушення роботи щитовидної залози, гормонального фону і зниження імунітету, завдяки своєму багатому фітогормонами складу та імуномодулюючій дії.
Ендометрит
Вважається, що, найчастіше, ендометрит провокує запалення, яке виникає на грунті пошкодження слизової оболонки матки. Враховуючи, що звичайне пошкодження не несе особливої небезпеки, вченими медиками був зроблений висновок, що розвиток захворювання відбувається лише в тому випадку, коли імунітет ослаблений, і майбутній пацієнт не дотримується правил особистої гігієни, з-за чого в порожнину матки потрапляють хвороботворні організми. У відповідь на розмноження виникає уповільнене запалення.
Застосування народних рецептів з червоною щіткою лікує ендометрит кількома шляхами:
- Знімає больовий синдром;
- Посилює опірність організму шляхом стимуляції вироблення інтерферонів (імунних білків);
- Доставляє в клітини мікроелементи і вітаміни, необхідні для синтезу нових клітин і запуску імунних процесів;
- Відновлює баланс гормонів, що відповідають за здоров'я статевих органів;
- Прискорює кровотік для швидкої доставки необхідних речовин;
- Заспокоює запалення, сприяє знищенню бактерій.
Ендометріоз
Ендометрій необхідний для правильного формування внутрішньої поверхні матки і харчування ембріона, а при менструації забезпечує видалення незаплідненої яйцеклітини. Неконтрольована проліферація клітин ендометрія, що виникає при ендометріозі, призводить до утворення поліпів, заважає яйцеклітині дозріти і прикріпитися до стінок матки.
Лікування ендометріозу укладено на усунення основної причини хвороби – зниженого рівня прогестеронов. Сучасна гормональна терапія несе ризик для пацієнта, так як складно розрахувати правильну дозу гормонів, до того ж, статеві залози можуть перестати виробляти власні гормони.
При ендометріозі, особливо на перших етапах розвитку хвороби, набагато ефективніше застосовувати фітотерапію засобами на основі червоної щітки, яка володіє властивістю регуляції гормонального балансу завдяки фітоестрогенів, що містяться в коренях цієї рослини. Фітогормони діють набагато м'якше і не розпізнаються організмом як власні гормони, тому режим роботи статевих залоз не пригнічується, а, навпаки, відновлюється.
Завдяки терапії червоною щіткою розсмоктуються спайки, ліквідуються вогнища ендометріозу і дотримується гормональний баланс, що запобігає рецидив хвороби.
Червона щітка при онкологічних захворюваннях
Онкопротекторні властивості червоної щітки забезпечує її багатий антиоксидантами і біофлавоноїдами складу. Наявність унікальних глікозидів і фітогормонів з естрогеноподібною дією сприяють відновленню гормонального балансу, і запобігає виникненню новоутворень.
Міома матки
Розростання м'язової тканини матки, зване міомою, розвивається за сприяння кількох факторів: стресів і психоемоційних перевантаженнях, нестачі гормонів щитовидної залози, хронічних захворювань статевої сфери, після прийому гормональних засобів. Міома починається на тлі підвищеного рівня естрогенів.
Фіброма матки
Фіброзні новоутворення в матці являють собою розростання сполучної тканини, які розвиваються при підвищеному рівні естрогенів.
Спровокувати фіброму матки можуть патології серцево-судинної системи, замісна гормональна терапія при нестачі естрогенів, а також спадкова схильність.
Всередину приймають настоянку з червоною щітки, а для місцевого лікування застосовують спринцювання, що дозволяє усунути запалення, тонізувати організм, відновити гормональний фон і зміцнити судини.
Про сумісність з медикаментами та можливі протипоказання консультуйтеся у фахівця, не можна приймати збір при алергії на будь-який з його компонентів.
Мастопатія
Порушення гормонального балансу, недолік прогестерону, естрогену, гормонів щитовидної залози і надниркових залоз сприяють розростань у молочних залоз – мастопатії. На першій стадії ці новоутворення доброякісні, але існує ризик злоякісного переродження, тому захворювання вимагає ретельного контролю з боку лікаря.
Гормональні засоби, призначувані для медикаментозного лікування мастопатії, мають багато побічних ефектів і ускладнень з боку серцево-судинної системи, можуть призвести до виникнення нових розростань і посилення больового синдрому. Препарати з фітогормонами надають більш м'яку дію, ще однією перевагою є можливість застосування людям з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, яким гормональна терапія протипоказана.
Протиракові, імуномодулюючі та протизапальні властивості червоної щітки забезпечують ефективність цієї рослини в лікуванні мастопатії. Для цього застосовують настоянку родіоли холодної всередину або теплі примочки на груди з просоченням з червоною щітки.
Червона щітка для чоловіків
У народному лікуванні травами червона щітка зарекомендувала себе не тільки як засіб проти хвороб жіночої, а й чоловічої статевої сфери. Ця рослина має властивості, які здатні вирішити такі поширені чоловічі проблеми, як аденома простати, простатит і безпліддя. Крім того, його вживання є способом збільшення потенції.
Простатит
Дане захворювання найчастіше провокується попаданням патогенних бактерій в саму передміхурову залозу. Бактерії, які в нормі знаходяться в складі мікрофлори статевих органів, при локалізації в цьому органі здатні викликати запалення, що негативно впливає на вироблення гормонів, так і на якість насінної рідини.
Народні препарати червоної щітки допомагають організму ліквідувати запалення простати завдяки своїм адаптогенну, протизапальним і антисептичним властивостям. В результаті їх систематичного вживання посилюється робота імунітету, організм приводиться в тонус і усуває бактерії, діючи на причину запалення. Крім того, активні речовини зі складу родіоли холодної стимулюють сечовидільну функцію, що значно сприяє лікуванню простатиту.
Прийом червоної щітки у вигляді настоянок, настоїв і відварів не тільки сприяють боротьбі з хворобами, але і допомагають відновити фізичні сили, регенерувати ослаблені тканини і стимулювати розумову діяльність.
Аденома простати
Андрогени – група чоловічих статевих гормонів, що впливають на розвиток і роботу багатьох систем організму, формуючи статеві ознаки і регулюючи функціонування відповідних органів. Передміхурова залоза відповідає за якість насіннєвого секрету (наявність в ньому імуноглобулінів, лимонної кислоти, вітамінів, лимонної кислоти, ферментів і інших важливих активних речовин) і повністю залежить від впливу андрогенів. По мірі дорослішання чоловіка синтез андрогенів збільшується, що посилює проліферацію клітин простати. Деякі дослідники ставлять це на перше місце в списку причин аденоми. Крім того, на ріст клітин передміхурової залози впливають і естрогени, або співвідношення цих статевих гормонів. У будь-якому випадку лікування аденоми простати має починатися з гормональної регуляції. Здійснювати її за допомогою гормональних препаратів фармацевтичних – ризиковано і ненадійно, так як штучні гормони послаблюють функцію власних залоз пацієнта, а в неправильній дозі лише поглиблюють існуючий дисбаланс.
Використання фітогормонів – кращий спосіб зцілити аденоми простати. Эстрадиолоподобные з'єднання, що удосталь містяться в корені червоної щітки, м'яко регулюють співвідношення статевих гормонів: якщо власних гормонів занадто багато, заважають їм приєднуватися до рецепторів і впливати на життєві процеси, якщо занадто мало – виконують їх функцію, посилюючи недостатня дія.
Крім того, лікувальні засоби з червоною щітки здатні усувати запалення, завдяки чому зникає біль під час сечовипускання.
Чоловіче безпліддя
До причин чоловічого безпліддя відносять безліч факторів, але різні дослідники сходяться в тому, що головними серед них є:
- Недолік активних сперматозоїдів;
- Запалення органів статевої системи;
- Інфікування венеричними хворобами.
Червона щітка допомагає організму в боротьбі з цими проблемами. Міститься в її корені селен посилює активність сперматозоїдів, що значно підвищує якість насінної рідини. Адаптогенні властивості цієї рослини сприяють посиленню імунітету, що створює бар'єр, що запобігає зараження інфекційними агентами, і прискорює боротьбу з запаленнями. Сечогінний ефект від прийняття коштів на основі родіоли холодної полегшує роботу сечостатевої системи і підвищує ефективність очищення організму від токсинів.
Червона щітка і щитовидна залоза
Щитовидна залоза виробляє кілька гормонів, які відіграють важливу роль у процесах синтезу білків, а також виділяє специфічний гормон росту. Серед продуктів секреції щитовидної залози також присутні гормони, від яких залежить утилізація глюкози в клітинах, що стимулюють дихальний, серцевий центри. Тому збереження здоров'я щитовидної залози так важливо для будь-якого організму.
Повноцінна робота цього ендокринного органу, в основному, забезпечується такими мікроелементами, як цинк, йод і молібден. Дані речовини є компонентами червоної щітки.
Як не дивно, але власний імунітет організму часто є причиною порушень в роботі щитовидки. Це відбувається з-за того, що деякі її частини сприймаються ним як щось чужорідне, що вимагає знищення (як, наприклад, інфіковані або ракові клітини). В результаті діяльності імунної системи з подібною патологією, що виробляються організмом антитіла направляються в щитовидну залозу і заподіюють шкоду, змушує орган реагувати зайвим виділенням гормонів або просто руйнує його. Червона щітка може допомогти і в такому випадку вона містить сильні антиоксиданти, які виводять токсини з тканин і клітин: аскорбінову кислоту, селен і камедь.
На власному практичному досвіді багато цілителі травники і пацієнти переконуються, що кошти з родіоли холодної добре справляються з такими хворобами щитовидної залози, як гіпотиреоз, зоб і запалення. Комплексний вплив настою, відвару і настою червоної щітки відновлює функції залоз внутрішньої секреції і всього організму в цілому.
Червона щітка при гіпотиреозі
Гіпотиреоз може виникнути із-за пухлин гіпофіза, ревматизму, стресів, туберкульозу та інших хронічних інфекцій. Крім симптомів, характерних для цих захворювань, від гіпотиреозу проявляються: погіршення апетиту, пам'яті та здатності до концентрації, слабкість, сонливість, зниження якості волосся і нігтів, лущення шкіри, набряклість, дратівливість і перепади настрою, а також проблеми серцево-судинної системи.
Вилікувати захворювання, що провокують гіпотиреоз і ліквідувати всі перелічені й подібні їм симптоми дозволяє вживання народних засобів на основі червоної щітки. Потужний адаптогенний ефект (підвищення здатності чинити опір інфекціям і негативним чинникам навколишнього середовища) стимулює організм так, що вже через тиждень прийому червоної щітки спостерігається значне поліпшення стану пацієнта. Одужання супроводжується нормалізацією гормонального фону наднирників, щитовидної та статевих залоз. В результаті вирішуються такі проблеми, як ознаки імпотенції у чоловіків і порушення в місячному циклі у жінок, що часто виникають при гіпотиреозі.
При лікуванні гіпотиреозу з допомогою червоної щітки обов'язково потрібна консультація у лікаря з приводу правильних доз ліків, які необхідно розраховувати з урахуванням індивідуальних якостей кожного організму окремо.
Червона щітка при циститі
Цистит у більшості випадків з'являється з-за розмноження бактерій у сечовому міхурі (зазвичай інфекційним агентом є кишкова паличка), які потрапляють туди через сечовипускальний канал. Щоб боротися з ними і швидко ліквідувати вогнище запалення, організму потрібна підтримка. Процес лікування залежить від сили імунітету, а препарати з червоною щіткою є ідеальними, м'якими имунностимуляторами, які здатні ефективно нормалізувати метаболізм, збільшити обсяги кровотворення, нейтралізувати токсини і сприяють швидкому їх виведенню.
Червона щітка також відома як потужний антисептик, легке болезаспокійливий і сечогінний засіб. Відповідно, при лікуванні циститу вживання ліків на родиоле холодної сприяє знищенню бактерій, послаблення болю при сечовипусканні і швидкому проходженню рідини, що допомагає організму швидше позбутися від токсинів та інших шкідливих речовин, що з'являються при циститі. У силу цих якостей червону щітку рекомендують при будь-яких проблемах з сечовидільної системою. Курс народної терапії з допомогою червоної щітки повинен тривати від шести до восьми тижнів, а після нього обов'язковий перерву на одну-два тижні. Щоб поєднувати застосування цієї рослини з іншими фармацевтичними і народними ліками, проконсультуйтеся у лікаря для того, щоб уникнути побічних ефектів від поєднання.
Червона щітка для схуднення
Оказывается, мало, кто знает, что красная щетка может пригодиться не только для лечения болезней, но и при избавлении от лишних килограммов. Травяные сборы для стимуляции похудения часто имеют в составе это растение, так как учеными было обнаружено приличное содержание антрагликозидов в его корнях. Антрагликозиды являются растительными слабительными веществами, действие которых основано на химическом раздражении рецепторов в кишечнике. Они производят послабляющий эффект, нормализуя режим работы кишечного тракта.
Кроме активных веществ, в красной щетке присутствуют:
- Хром і стерини, пригнічують апетит допомогою зниження концентрації холестерину в крові;
- Камедь і селен, які виводять з організму шлаки і токсини;
- Органічні кислоти, що сприяють розщепленню жирів і підвищують кислотність шлункового соку, що збільшує ефективність травлення.
Ефект зняття напруження нервової системи при вживанні червоної щітки допомагає відновити нормальні біоритми (режим сну, прийому і перетравлення їжі, роботи видільної системи), що дозволяє правильно коригувати раціон і стежити за коливаннями ваги.
Продовження буде!
- Шкіра, як і весь організм, вимагає очищення, правильного харчування й комплексного догляду. Особливо шкіра обличчя, адже вона першою відчуває на собі негативний вплив навколишнього середовища, нервові потрясіння, стреси і фізичну втому.
- Алкоголь для організму людини – отрута в прямому сенсі слова. При алкогольному сп'янінні порушується робота центральної нервової системи, відбуваються вегетативні, неврологічні і психічні порушення...